Čo ROBIŤ, ak NEVIETE ČO ROBIŤ?

Kto pozná odpoveď na túto otázku, je isto šťastný človek. Nájsť tú správnu oblasť, to, čo by ste skutočne robili s radosťou, nie je len tak jednoduché… Niektorí dokonca neprídu nikdy na to, čo by vlastne chceli robiť, čo je pre nich to „pravé“.

Po úprimnom zodpovedaní nasledujúcich 6 otázok verím, že prídete na to, čo robiť, ak neviete čo robiť a objavíte nielen svoje vášne, hodnoty, túžby, motivácie, ale nájdete taktiež odvahu niečo konečne zmeniť. Takže pripravte si papier a pero, a píšte svoje odpovede.

  • Čo úplne najradšej robíte v živote?

Píšte absolútne všetko, čo vám robí radosť, pri ktorých veciach pociťujete nadšenie, eufóriu, energiu. Možno je to tanec, šport, varenie, učenie, sledovanie politického diania, čítanie historických kníh. K týmto veciam uchovávate totiž najväčšiu VÁŠEŇ a ste ochotní venovať im svoj drahocenný čas.

  •  Kým by ste boli, ak by ste vedeli, že vás za to absolútne nikto nebude súdiť?

Sme ľudia a pravda je taká, že názor okolia, je pre nás často krát dôležitejší, ako naše vlastné šťastie. Máme strach púšťať sa do nových vecí, pretože ako prvé sa nám z podvedomia vynorí naša mama s otázkou? „Ty a predavačka zmrzliny? To nemyslíš vážne!“ „Kosič trávnikov na futbalovom štadióne? Čo ti to len napadlo?“ Ruku na srdce a odpovedzte si naozaj úprimne, aké povolanie alebo aká činnosť by vás spravila šťastným… napíšte si pri vašich odpovediach aj tie najdivokejšie a najväčšie SNY.

  •  Aké sú vaše najväčšie doterajšie úspechy?

Vypíšte ich úplne, ale úplne všetky. Od prvého diplomu získaného v behu na 100 metrov, až po ten posledný najaktuálnejší. Od prvej podpísanej zmluvy, prvých 10 kilogramov dole, vaša prvá krásna torta… Vo vašich úspechov sú totiž vaše silné stránky a skrýva sa v nich vaša najväčšia SILA.

  •  Ak by ste nemali žiadne hranice a mohli by ste robiť všetko, čo chcete, čo by ste robili?

Ideálny deň…za ním ideálny týždeň, mesiac, rok… viete si to predstaviť? Ako by vyzeral ten váš? Kde by ste žili? A s kým? Koľko by ste zarábali? Vaša odpoveď vás navedie k životu, ako by vyzeral, ak by ste nemali vôbec žiadne obmedzenia. Zistite, čo predstavujte vaše najväčšieOBMEDZENIA.

  •  Kto je vaším vzorom, koho obdivujte?

Či už je to váš obľúbený herec, spevák, moderátor, alebo váš rodič, je to isto niekto, kto vo vás niečo zanechal, čo na ňom obdivujete, aké vlastnosti sa vám na ňom páčia, možno sa mu chcete čo najviac podobať. Spíšte si všetky tieto vlastnosti, pretože práve oni predstavujú pre vás tú najväčšiu INŠPIRÁCIU. 

  • Čo vám bráni, aby ste dosiahli úspech, svoje sny, ciele, po ktorých túžite?

Je to vaša lenivosť? Veľký kapitál? Škola? Nemáte nápad? Isto viete, že všetko sú len výhovorky keďže to, že ste lenivý, záleží len od vás, ak nemáte kapitál, môžete si vziať úver, privyrábať si, ak vám v tom bráni škola, stále sa z nej dá odísť… ak nemáte nápad, internet ich ponúka „milión“. Buďte k sebe úprimný a ak chcete dosiahnuť svoje ciele, sny a všetko čo s nimi súvisí, mali by ste sa zamyslieť, čo pre vás predstavuje najväčšiu VÝHOVORKUa začať s ňou bojovať.

Dajte si na odpovede čas a vráťte sa k ním zase zajtra. Odpovede je však potrebné nájsť, ak chcete s vašim životom niečo spraviť.  Nezabúdajte, že zmena nenastane sama od seba a je potrebné pre ňu aj niečo obetovať.

M♥NIKA ?

Tento článok môžete zdieľať aj z facebook stránky Ako prekvapiť.

 

páčil sa Vám článok? pridajte komentár. :)