„A čo ďalej?“ Najčastejšia OTÁZKA, ktorú počúvate, ak práve držíte DIPLOM v RUKE 😉 Časť II: Čo robiť, ak nemám žiadnu prax?

peniaze-blogPo 7dmich radách uverejnených v prvom článku pokračujeme! Pozrieme sa na tipy, kde sa viete realizovať, ak ste totálne bez praxe. Vravte si čo chcete, ale výrok „Kto chce, hľadá spôsoby, kde nechce, hľadá dôvody“ vždy platil, platí a bude platiť. Sme to iba MY SAMI, čo sa neustále vyhovárame, všetko vidíme iba čierne a na všetko vieme odpovedať „Ako to nejde“.

Čo robiť, ak nemám žiadnu prax?  

V článku nájdete 18 ODPORÚČANÍ A TIPOV NA TAKMER OKAMŽITÉ PRIVYROBENIE takže začať pracovať či iba začať kreatívne zarábať a mať po ukončení vysokej školy aspoň nejaký príjem, viete aj takýmito spôsobmi:

 1. PREDÁVAJTE svoje NÁPADY! Ak ste plný kreatívnych myšlienok a niečo vám vo vašej obľúbenej reštaurácii či podniku chýba, predajte im svoj nápad, za ktorý budú ochotní zaplatiť. Pizza v tvare srdca, hamburger s vyprážanou brokolicou tiež nemusí chutiť zle, apropo jedli ste už taký niekde?

 2. Nepatríte medzi lenivých ľudí a nebaví vás doma UPRATOVAŤ zadarmo? Čo tak vypomôcť starším ľuďom v domácnosti, pokosiť im trávnik, poumývať okná, zrkadlá, povysávať. Isto vám budú povďační a aj vy si polepšíte.

 3. PREDAJ šiat, prípadne nepotrebných vecí CEZ INTERNET – na inzertných portáloch predáte aj „starú mamu“, neveríte? Vyskúšajte! Možno práve niekto zháňa a súrne potrebuje vaše nové náušnice, retro kabelku na firemnú akciu, prípadne oranžový šál, ktorý ste nikdy nenosili.

 4. Ste vlastníkom motorového vozidla? Ponúknite svoje AUTO AKO REKLAMU pre nejakú firmu, ktorá vám za to zaplatí.

 5. Určite poznáte značku SWAROWSKI.  Privyrobte si predajom ich produktov. Stačí ich kontaktovať prostredníctvom ich webovej stránky.

 6. Disponujete vo vašej domácnosti všetkými možnými hrami? Šachy, stolný futbal, biliard, stolný tenis, poker? Spravte doma TURNAJ ZA POPLATOK, kde sa navyše aj zabavíte.

 7. MLM (multilevel marketing) – darmo ste proti, ale boli by ste prekvapení, ako slušne sa dá zarobiť, ak ste nielen aktívnym predajcom, ale navyše aj registrujete ľudí a budujete si svoju štruktúru a svoj tím. Bezrizikový, častokrát aj bezkapitálový začiatok podnikania – využite teda maximálne túto výhodu.

 8. FAST FOODY, ktoré čakajú iba na vašu žiadosť o prijatie – sú v každom väčšom meste a ľudia sa tam striedajú ako na bežiacom páse. Nových ľudí berú takmer okamžite a ak ste vytrvalí a šikovní, viete sa vypracovať za pomerne krátky čas aj na manažéra v jednej z takýchto pobočiek.

 9. REALITNÁ KANCELÁRIA je tiež jednou z možností ako okamžite začať pracovať a kde vás príjmu s otvorenou náručou.

 10. Ak ste fanatik do zdravej stravy a pestujete doma v záhrade paradajky, uhorky, jablká, slivky, orechy chopte sa činu, zahoďte všetku hanbu a hor sa na PREDAJ SEZÓNNEHO OVOCIA a ZELENINY do okolitých dedín, miest alebo na miestny trh. Čo tak rovno zavárať a predávať bio kompóty?

 11. Nezabúdajte, že dnes nie je nič zadarmo a skúste BIZNIS Z VLASTNÉHO OBLEČENIA. Požičiavajte svojim známym a začnite od symbolických cien. Väčšina báb aj tak nerada nosí na party, plesy, svadby to isté.

 12. KRESLENIE známych, neznámych ĽUDÍ, PRÍRODY alebo KARIKATÚR? Je to tiež jedna z možností ako si viete zarobiť, ak momentálne nemáte žiadny príjem.

 13. Rozišiel sa s vami v poslednej dobe partner? Skúste založiť KLUB ZLOMENÝCH SŔDC, napríklad aj na internete.

 14. Ak máte radi DOMÁCE ZVIERATÁ ponúknite svoje služby a starostlivosť. Počas dovolenkového obdobia ľudia totiž nemajú kde nechávať svojich domácich miláčikov a nemá sa o nich kto postarať.

 15. Ak máte kvalitný fotoaparát a radi fotíte, potom môžete skúsiť PREDÁVAŤ svoje FOTOGRAFIE za poplatok. Existuje kopec internetových stránok, ktoré vám za kvalitné budúce reklamné fotografie zaplatia.

 16. PREKLADY. Privyrobiť si viete aj z domu jazykovým prekladom pre rôzne zahraničné aj domáce spoločnosti.

 17. Viete HRAŤ na nejaký HUDOBNÝ NÁSTROJ? Ak áno, predajte svoje kvality do reštaurácie niekde v blízkosti.

 18. Napíšte PLATENÝ Ebook z oblasti, v ktorej ste fakt dobrý. Neverili by ste za čo všetko sú ochotní dnes ľudia zaplatiť, len aby nestrácali čas. Samozrejme, že cenu nedajte príliš vysokú, ináč bude vaša námaha a čas strávený pre napísanie zbytočný.

Ak viete vy o nejakých tipoch a odporúčaní na privyrobenie, podeľte sa o ne na tejto stránke. Koniec koncov: viac hláv = viac nápadov = viac rozumu.

Všetky články pre vás píše s láskou M♥NIKA

Zdieľať tento článok viete aj z facebook stránky Ako prekvapiť

„A čo ďalej?“ Najčastejšia OTÁZKA, ktorú počúvate, ak práve držíte DIPLOM v RUKE  si môžete prečítať TU!

 

páčil sa Vám článok? pridajte komentár. :)